Skip to main content

Veče posvećeno najvećim srpskim industrijalcima - članovima Rotari kluba Beograd

Promocija knjige "Portreti najvecih srpskih industrijalaca" novinara Draga Delica na redovnom sastanku kluba

Pozivam Vas na redovan sastanak našeg kluba koji ćemo posvetiti znamenitim predratnim članovima našeg kluba.

Neki od njih su bili najveći srpski indsustrijalci s kraja 19.-og i početka 20.-og veka, sve do Drugog svetstkog rata, posle koga im je imovina konkviskovana, preživeli proglašeni za saradnike okupatora i osuđeni, da bi tek nedavno bili rehabilitovani, a njihovi naslednici stekli pravo na povraćaj imovine po zakonu o restituciji.

Naš gost predavač će biti novinar Drago Delić, koji je upravo objavio knjigu "Portreti najvećih srpskih industrijalca" i opisao biografije i sudbine najvećih i najuglednijih srpskih industrijalaca - braće Teokarević, Vlade Ilića, Dunđerskih, Bajlonija, Vajferta, Luke Ćelovića, Braće Krsmanović, Konjovića, Rogožarskih, Vlade Mitića, Miloša Savčića, Veljkovića, Kolaraca, Nikole Spasića i Radojlovića.

Detaljnije na našem kalendaru ovde